czy naprawde wierzysz"Czy naprawdę wierzysz?" - to tytuł kolejnego filmu twórców obrazu "Bóg nie umarł".

Film jest całkiem niezły. Jest w nim zawarta ewangelia o krzyżu Chrystusa, są świadectwa życia ludzi w Chrystusie, są Boże cuda. Są Boże próby wiary, które muszą przechodzić bohaterowie filmu. Przesłanie filmu określiłbym jako "Bóg nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania" (porównaj 2 Piotra 3:9). Wiara musi być też widoczna w uczynkach, jak wiemy (zob. Jakuba 2:17) - i jest widoczna w życiu pokazanych w filmie postaci.czy naprawde wierzysz 3

Film wzrusza, uprzedzam szczególnie wrażliwe osoby, zwłaszcza kobiety, bo mężczyźni przecież nie płaczą :). Ja nie płakałem. No raczej nie płakałem. No trochę mi zawilgotniały oczy tylko... Choć film jest od 15 lat, śmiało można go obejrzeć z młodszymi nastolatkami. Ja byłem rodzinnie w kinie wraz z żoną i dwoma jedenastolatkami.

Film jest dość dobrze zrealizowany, scenariusz jest przemyślany, aktorzy grają nieźle. Akcja czasem wolniejsza, czasem wartka. Ja nie nudziłem się ani przez chwilę. Muzyka w filmie jest rewelacyjna. Ogólnie rzecz mówiąc, "Czy naprawdę wierzysz" podobał mi się jeszcze bardziej niż "Bóg nie umarł".

czy naprawde wierzysz 2Z minusów wymienię tłumaczenie (napisy). W kilku miejscach prokatolickie, jakby tłumacz na siłę próbował wcisnąć w film Kościół Katolicki. Nie wypacza to filmu na szczęście, bo film ma przesłanie zdecydowanie ewangeliczne, nie katolickie. Pewnie jeszcze do czegoś tam by można było się przyczepić, ale... chyba nie chcę tego robić, w końcu to jest tylko film, a nie kazanie ewangelizacyjne. O tym trzeba pamiętać.

Drogi czytelniku. Bez względu na to, czy jesteś osobą wierzącą, poszukującą Boga, czy też ateistą, warto, abyś udał się do kina, obejrzeć film. Być może również postawisz sobie pytanie, czy naprawdę wierzę? I być może ten film pomoże ci na to pytanie odpowiedzieć.

 

Dopisek z 18.01.2016 r.

Film jest już dostępny na płytach DVD (np. tutaj) oraz na platformach VOD (np. tutaj).