Głupi, nienormalny, lepiej odwrócić głowę w drugą stronę i udawać, że się go nie widzi... Czy nie tak reaguje większość ludzi na widok człowieka z porażeniem mózgowym, który nie może ani mówić, ani chodzić? Przemek taki się już urodził, bezwładny, bez możliwości artykułowania swoich myśli. Uznano go za niezdolnego do odczuwania i myślenia. Ot, taka roślina, czasem tylko śliniąca się na widok jedzenia, tak samo jak pies...

"Chce się żyć" to wyświetlany aktualnie w kinie film fabularny, przedstawiający historię Mateusza, cierpiącego na porażenie mózgowe. Inspiracją do nakręcania filmu były historie chorych chłopców - w tym przede wszystkim Przemka, bohatera nakręconego wcześniej dokumentu "Jak motyl". Przemek choć niepełnosprawny ruchowo, jest pełnosprawny umysłowo, co zaszokowało i nadal szokuje wszystkich dookoła.

W Polsce można legalnie dokonać aborcji na "ciężko i nieodwracalnie uszkodzonym płodzie". Przemek przez wiele lat był uznawany za roślinę. Takie dzieci jak on mogą być legalnie zabijane w łonach matek w Polsce. Pomimo wiedzy naukowej, że porażenie mózgowe nie musi oznaczać upośledzenia umysłowego (źródło). Czy aborcja dzieci z porażeniem mózgowym jest zgodna z Bożą wolą??? Czy jakakolwiek aborcja jest wolą Boga?


 

Na świecie w wielu krajach dozwolona jest aborcja na życzenie. Dziecko w łonie matki nie jest dzieckiem, a tylko jakąś tam częścią ciała matki, którą można bez przeszkód usunąć. Matka ma do tego prawo! To jej ciało! - krzyczą zwolennicy zabijania nienarodzonych dzieci. Przemek daje wielkiego pstryczka w nos tym ludziom. On nie mówi, on krzyczy - CHCĘ ŻYĆ i MAM DO TEGO PRAWO. To samo można powiedzieć o Piotrze Swendzie, który już od wielu lat z powodzeniem gra Maćka w serialu "Klan". Ma zespół Downa. Zdaniem coraz większego grona "naukowców" takie dzieci jak Maciek mogą być legalnie zabijane w łonie matek.

- Nikt nie ma prawa odmówić aborcji w przypadku zespołu Downa - uważa genetyk prof. Jacek Zaremba, dziekan Wydziału Nauk Medycznych PAN. - Nie znam kraju, w którym dopuszcza się aborcję ze względu na wady płodu i w którym Down nie byłby wskazaniem do zabiegu. Upośledzenie umysłowe to jedna z najcięższych dysfunkcji. A zespół Downa to upośledzenie "ciężkie" w rozumieniu ustawy antyaborcyjnej. (źródło)

A ja się pytam, jakim prawem pan Zaremba odmawia takim dzieciom jak Maciek prawa do życia ???

 

Aktualnie w Polsce każdy lekarz może powołać się na tak zwaną "klauzulę sumienia" i odmówić wykonania aborcji. Jak długo jeszcze? W Parlamencie Europejskim jest już projekt rezolucji dot. "seksualności i zdrowia reprodukcyjnego", w której Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia krytykuje "nadużywanie" klauzuli sumienia przez lekarzy. A głównym celem rezolucji jest zalegalizowanie aborcji w całej Europie. Powstaje pytanie, o jaką i czyją równość tutaj chodzi? Bo na pewno nie dzieci w łonach matek...

 

Szatan odnosi na świecie sukces za sukcesem, przekonując do swoich idei spaczone i grzeszne umysły ludzi. Jednak po drugie stronie tej barykady jest Wszechpotężny Bóg, który zawsze wskazuje na dobro i życie. Dowodem tego jest wstrząsające świadectwo Gianny Jessen, która została "abortowana" gdy miała 8 miesięcy w łonie matki. Bóg sprawił, że przeżyła aborcję. Cierpi dziś na porażenie mózgowe, ale może mówić i składa świadectwo wiary w Boga i zwycięstwa życia nad śmiercią.

 

Bóg powiedział w Biblii wyraźnie: "NIE ZABIJAJ". Dotyczy to też bezbronnych dzieci w łonach swych matek, nawet jeśli mają się urodzić niepełnosprawne. A może jak Job chcesz być mądrzejszy od Boga i wejść z nim w spór? Wtedy przeczytaj uważnie rozdziały 38-41 Księgi Joba, gdzie m. in. czytamy:

(4) Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeśli wiesz i rozumiesz. (5) Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? 

(12) Czy kiedykolwiek, odkąd żyjesz, powołałeś świt, a zorzy wskazałeś jej miejsce, (13) aby ogarnęła krańce ziemi, z której bezbożni zostaną strząśnięci?

(28) Czy deszcz ma ojca, a kto zrodził krople rosy? (29) Z czyjego łona wychodzi mróz, a kto zrodził szron niebieski? 

(34) Czy potrafisz podnieść swój głos ku chmurom, aby cię okrył nawał wód? (35) Czy możesz wypuścić błyskawice, aby poszły i rzekły do ciebie: Oto jesteśmy!?

(1) Czy znasz porę, kiedy kozice skalne rodzą, czy pilnujesz czasu rodzenia łań? (2) Czy możesz zliczyć miesiące, kiedy donaszają i znasz czas ich miotu? (3) Przykucają, by ich młode przebić się mogły i pozbywają się swych bólów, (4) a gdy ich młode nabierają sił, wzrastają na otwartym polu, odchodzą i już nie wracają do nich.

(2) Czy ten, kto spiera się z Wszechmocnym, będzie trwał w uporze? Niech oskarżyciel Boga odpowie! (3) Wtedy Job odpowiedział Panu i rzekł: (4) Otom ja nędzny, cóż ci odpowiem? Swoją rękę kładę na ustach. (5) Raz mówiłem i już nie będę; drugi raz i już nie powtórzę.
 

Nie wchodźmy w spór z Bogiem i nie zabijajmy naszych dzieci !!!

 

Na koniec chcę podziękować wszystkim, którzy zajmują się chorymi dziećmi, takimi jak Przemek. Wykonujecie wspaniałą pracę godną pochwały !!!

 

Wpis z 26.10.2013 r.

Po komentarzu Piotra w księdze gości, zamieszczam tutaj ważną uwagę, iż film "Chce się żyć" nie jest filmem chrześcijańskim, nakręconym przez osoby narodzone na nowo. Zawiera on kilka "scen" z widocznym kobiecym biustem, gdzie uczeń Chrystusa powinien zwyczajnie odwrócić wzrok. Wolałbym, żeby tych scen w filmie nie było. Jednocześnie myślę, że poprzez te "sceny" i kilka wypowiadanych myśli głównego bohatera, reżyser filmu chciał też pokazać, że osoby niepełnosprawne ruchowo jak pokazany Mateusz, również "mają" sferę seksualną i reagują na takie bodźce. Ja tak to odebrałem.

Także czytelniku, podejmując decyzję o pójściu do kina, weź pod uwagę powyższe.