...jeśli żaba chwilę po pocałunku zamienia się w księcia, to jest to bajka... jeśli jednak zamiana żaby w księcia trwa baaaaaardzo dłuuuuuugo, nie jest to już ponoć bajka, a nauka (ewolucja)...   ciekawe :):):)
 
 
Niedawno otrzymałem link do wykładów autorstwa dr Kenta Hovinda, które mają na celu dostarczenie informacji o: 
 
  • niedorzeczności i niebezpieczeństwie filozofii ewolucji
  • wiarygodności opisu stworzenia podanego w Księdze Rodzaju (1. Mojżeszowej), pierwszej księdze Biblii.
 
Właśnie obejrzałem część pierwszą - Wiek Ziemi. http://www.drdino.pl/Multimedia.html
 
Ziemia ma kilka miliardów lat, jak to jest przedstawiane w szkołach, czy może 6 tysięcy, które można wyliczyć na podstawie Biblii? Czy rzeczywiście naukowe dowody potwierdzają miliardy lat istnienia Ziemi?
 

Moja krótka refleksja po obejrzeniu wykładu - kliknij na więcej :)

 
Od maja 2008 r. całkowicie nie wierzę w teorię ewolucji, gdyż wierzę w Boga i Jego Słowa w Biblii, mówiące o stworzeniu. Te dwie rzeczy wzajemnie się wykluczają. Kiedyś dopuszczałem możliwość ewolucji (tak mnie nauczono w szkole), jednak nigdy się głębiej nad tą teorią nie zastanawiałem. Próbowałem nawet łączyć ją z Bogiem i stworzeniem. Ten wykład potwierdził jednak tylko to, w co wierzę. Kent Hovind w prosty i logiczny sposób ośmiesza teorię ewolucji i wiele rzeczy, które są aktualnie nauczane w szkołach. Wierzę też, że Ziemia ma około 6 tysięcy lat, co jak się okazuje można potwierdzić naukowo!
 
Wykład jest dość długi - trwa ponad 2 godziny, jednak zapewniam, że warto go obejrzeć. Nie wiem, czy wszystko o czym mówi Hovind jest prawdą (moim zdaniem tylko Bóg jest wszechwiedzący i nieomylny), ale wierzę w to, że ta nigdy przez nikogo nie udowodniona teoria ewolucji pozostanie na zawsze tylko teorią, gdyż jest po prostu wielkim kłamstwem! 
 
Kent Hovind aktualnie przebywa w więzieniu, co może w Twoich oczach podważać jego wiarygodność. Zanim go jednak osądzisz, przeczytaj oświadczenie zamieszczone tutaj http://www.drdino.pl/O_nas.html
 
Zapewne kiedyś się wyjaśni, czy Hovind słusznie został ukarany za niepłacenie podatków, czy było to może celowe działanie ludzi, dla których był bardzo niewygodny (wiem, wiem, :) nieudowodniona teoria spiskowa). Ja zachęcam jednak gorąco abyś nie kierował się powyższym faktem podejmując decyzję, czy obejrzeć ten wykład.
 
Wszystkie wykłady można legalnie za darmo ściągać z Internetu, można też dowolnie kopiować oryginalne płyty DVD z wykładami (lepsza jakość, niż ta na stronie).  Jeśli znasz mnie i chciałbyś taką kopię, proszę o sygnał.
 
Zatem, jeśli wierzysz w ewolucję - koniecznie obejrzyj Wiek Ziemi. Kilkunastoletni syn mojego przyjaciela po obejrzeniu wykładu pierwszy raz powiedział, że już wierzy, że Biblia mówi prawdę. Czy został zmanipulowany przez Hovinda, czy też zobaczył rzeczy tak proste i oczywiste, że to go przekonało? Jeśli nie obejrzysz wykładu, nie dowiesz się...
 
Jeśli nie wierzysz w ewolucję - też obejrzyj wykład i roześlij link do niego dalej.
 
Jasne jest to, że wiara czy niewiara w teorię ewolucji Cię nie zbawi. To może zrobić tylko Jezus Chrystus, o czym nieustannie piszę w każdym moim artykule. Nie daj się jednak manipulować przez "naukowców", którzy tylko WIERZĄ w to, że Boga nie ma, którzy tylko WIERZĄ w teorię ewolucji. Żadnej z powyższych rzeczy nie udowodnili... 
 
Ja również nie mogę udowodnić istnienia Boga. Nigdy nie widziałem fizycznego Jezusa Chrystusa, choć czuję Jego obecność w każdej chwili. Mówię o tym otwarcie. Ja po prostu w Niego WIERZĘ! A mój Bóg mówi tak:
 
Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (Ew. Jana 20:29, Biblia Warszawska)
 
Jeśli czekasz na to, że zobaczysz Boga na własne oczy, możesz się nie doczekać. Uwierz w Jezusa, pomimo tego, że Go nie widziałeś... Jeśli tego nie zrobisz, to spędzisz wieczność w piekle, wierząc lub nie w teorię ewolucji...
 
 
Amen
 

Dopisek z 29.06.2015 r.
 
Kent Hovind 11 lipca 2015 r. wychodzi na wolność, choć niektóre osoby w USA chciały doprowadzić do skazania go na dłuższe więzienie.
Wszystko wskazuje na to, że Hovind odbywał karę więzienia niewinnie. Więcej o tym można przeczytać na stronie http://freekenthovind.com/ oraz na forum ulicy prostej.
Cieszę się, że Hovind w więzieniu się nie załamał. Na ww. stronie przeczytałem, że w wyniku jego głoszenia ewangelii w więzieniu około 700 osób uwierzyło w Jezusa :!: Ponadto Kent napisał w tym czasie ponad 30 książek :!: Nie marnował zatem czasu :D. Chwała Panu!