(Artykuł dostępny także w wersji audio/wideo)

Atak terrorystyczny w Kurorcie Susa w Tunezji - 39 osób zabitych. Zamachy w Paryżu - śmierć poniosło 129 osób. Wojna na Ukrainie (w Donbasie). Wojna domowa w Syrii. Wojna z Państwem Islamskim (ISIS), Fala imigrantów zalewająca Europę...

2014 i 2015 r. obfitowały w wydarzenia, które potęgują strach na całym świecie. Co do zasady bezpieczna Europa stanęła przed wyzwaniem pogodzenia różnych kultur i religii, w wyniku otwarcia ramion i granic dla wszystkich imigrantów. Wiele osób zadaje sobie pytanie, do czego to wszystko zmierza?

Politycy, jak kanclerz Niemiec Angela Merkel, uspokajają. Damy ponoć radę, a Europa stanie się dzięki imigrantom mocniejsza. Niewielu jednak w to wierzy. Ostatnio podczas zabaw sylwestrowych w Niemczech dali o sobie znać imigranci, napastując seksualnie wiele kobiet. Konflikt pomiędzy Muzułmanami a zadeklarowanymi chrześcijanami narasta. Kolejne wydarzenia, wpływające na eskalację napięcia, są tylko kwestią czasu.

 

Lata odchodzenia mocarstw światowych od zbrojeń minęły. Swoje armie zbroją teraz wszyscy. Walka o dominację pomiędzy USA a Rosją narasta z każdym rokiem i obejmuje wiele obszarów globu. Iran, dzięki sprytnym negocjacjom, pozbył się nałożonych na siebie sankcji. Co zrobi Izrael, zagrożony przez Iran całkowitym zniszczeniem? Jerozolima zawsze była i nadal jest w centrum wydarzeń na świecie. Słowo Boże mówi o niej jako o świętym mieście. A tam konflikt izraelsko - palestyński narasta...

 

Generalnie cały świat walczy z terroryzmem. Określenie "wojna z terroryzmem" zostało wprowadzone przez USA po atakach na WTC w 2001 r. Dzisiaj wiele rządów posługuje się tym terminem, wysyłając swoje armie w różne części świata, zabezpieczając swoje interesy. Z terroryzmem walczy np. Rosja, wspierając oficjalnie upadające rządy prezydenta al-Asada w Syrii.

Jednocześnie, w wyniku zagrożenia bezpieczeństwa obywateli, wprowadzane są w poszczególnych państwach przepisy, ograniczające wolność mieszkańców. Wojsko na ulicach europejskich miast - to już przestaje dziwić. Wszystko oczywiście dla dobra obywateli. "Chcesz czuć się bezpieczny? Oddaj część swoich praw i swobód. Tylko za pomocą totalnej inwigilacji wszystkich, namierzymy terrorystów" - mówią rządy wielu państw, z USA na czele. Wprowadzenie znakowania wszystkich ludzi na świecie jest tak bliskie, jak nigdy wcześniej.

 

Co przyniosą kolejne lata? Czy możliwe jest przywrócenie porządku na świecie i ogólnoświatowego pokoju? Kto tego dokona? Co na to Biblia??? 

Pismo Święte zapowiada wystąpienie wielu wydarzeń, które będą miały wpływ na przyszłość ludzi. Wydarzeń takich jak: wojny i wieści wojenne, pochwycenie Kościoła, objawienie się Antychrysta (syna zatracenia) i fałszywy pokój zawarty na świecie, nadejście dnia Pańskiego i wystąpienie olbrzymich kataklizmów na ziemi, wielki ucisk wybranych - Żydów, znakowanie znamieniem bestii wszystkich ludzi na świecie, widzialny powrót Pana Jezusa na ziemię.

 

Znaki zbliżania się końca świata, moje tytułowe ZNAKI CZASÓW, zostały szczegółowo opisane w 24 rozdziale Ew. Mateusza, który za jakiś czas mamy nadzieję studiować.

Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec. Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. Ale to wszystko dopiero początek boleści. (Mat. 24:6-8)

Pan Jezus nakazał swoim uczniom obserwować wszystko dookoła, aby mogli po znakach wiedzieć, że przyjście Pana jest bardzo bliskie.

A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi. Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. (Mat.24:32-34)

 

Nie będę w tym artykule pisał o wszystkich wydarzeniach czasów ostatecznych. Zostało to szczegółowo omówione w wykładach Krzysztofa Dubisa, dostępnych na naszej stronie tutaj. Do nich odsyłam. Warto ich posłuchać.

 

Chcę dzisiaj zwrócić szczególną uwagę na coś innego. Wszystko to, co się dzieje aktualnie w Europie i na świecie, sprawia, że ludzie zaczynają się bać. Bardzo możliwe, że i ty czytelniku odczuwasz coraz większy strach. Bezpieczne życie w Europie odchodzi powoli do lamusa.

"Uchodźcy, czy najeźdźcy?" - słusznie zastanawia się nad tym mój brat w Chrystusie, pastor Marian Biernacki, na blogu "Dzisiaj w świetle Biblii".

"Mieszkańcy Europy Zachodniej mają prawdziwy ból głowy. Kolejne wydarzenia z udziałem imigrantów nie dają im spokoju" - donosi portal chnnews.pl.

"Mamy do czynienia z muzułmańską inwazją na Europę." - ocenia Marian Piłka na portalu wpolityce.pl.

"Lubuskie już ma problem z uchodźcami. Zaczepiają mieszkańców, wojewoda wysyła dodatkowe patrole" - donosi Gazeta Prawna.

Czy tych rzeczy Europejczycy powinni się bać najbardziej? Czy ty czytelniku boisz się tych zagrożeń? A jeśli tak, to czy właściwie umiejscawiasz swój strach? Wszyscy wiemy, że śmierć dotknie każdego człowieka, pytanie tylko kiedy i jak. Jeden człowiek umiera spokojnie w starości, drugi na skutek choroby w kwiecie wieku, trzeci w wyniku wypadku samochodowego... Wszyscy umierają, prędzej czy później.

(...) postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd (Hebr. 9:27)

 

Pytanie najważniejsze: Śmierć. I co dalej? Pan Jezus powiedział, kogo i czego należy się bać. W Ew. Mateusza, w rozdziale 10 czytamy:

A nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą; ale raczej bójcie się tego, który może i duszę i ciało zatracić w piekielnym ogniu. (Mat. 10:28)

Czytamy też w Objawieniu Jana:

Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód. (Obj. 14:7)

 

To, czego każdy człowiek powinien się bać najbardziej, to Bóg, Jego sąd i zatracenie wieczne. To, czym najbardziej każdy człowiek powinien się przejmować, TO WŁASNY GRZECH. Nie ważne jak jest on wielki i ile tych grzechów jest. Wystarczy jeden, wystarczy kilka, aby kiedyś otrzymać zapłatę za grzeszne życie w postaci śmierci wiecznej - wiecznego oddalenia od Boga.

Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. (Rzym. 6:23)

Jeśli nie uwierzysz w Pana Jezusa, jeśli nie wyznasz mu swoich grzechów, jeśli nie narodzisz się na nowo, będziesz na wieki potępiony! Czy się tego nie boisz?

 

Być może powiesz, to bajki. Być może powiesz, że nie ma żadnego piekła. Możesz mieć własną koncepcję na każdy temat. Prawda o wieczności jest jednak tylko jedna. Ja wierzę, że Słowo Boże się nie myli. Wierzę, że Biblia została napisana, aby nas ostrzec przed nadchodzącym Bożym gniewem i sądem. Właśnie w Biblii znajdziemy jednocześnie Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Jest dla każdego nadzieja! Właśnie dlatego, gdy się nawróciłem, PRZESTAŁEM SIĘ BAĆ!

Dzisiaj nie cieszę się z powodu napływających złych wiadomości ze świata. Ale jednocześnie przyjmuję je spokojnie. Nie panikuję. Gdyż wiem, że wszystkie zapowiedziane w Piśmie Świętym wydarzenia muszą się stać. Wiem, że zanim Pan Jezus powróci widzialnie na ziemię, będzie na świecie bardzo źle. Wiem, że zostanie zaprowadzony krótki i fałszywy pokój przez Antychrysta.

Wiem także, że ja i moja żona mamy już życie wieczne. Martwimy się teraz nie o siebie, lecz o naszą najbliższą rodzinę, przyjaciół, znajomych. Modlimy się, aby nasze dzieci, rodzice i rodzeństwo nawrócili się do Pana, zanim będzie za późno.

 

ZNAKI CZASÓW są przerażające dla osób nienawróconych do Jezusa. Jednak te same ZNAKI CZASÓW są wyraźnym sygnałem dla uczniów Mesjasza, że Pan jest blisko, tuż u drzwi. A z tego uczniowie Jezusa mają się cieszyć.

 

Drogi czytelniku. Pomyśl o tym wszystkim i nie czekaj. Uwierz w Mesjasza już dziś. Zyskaj przebaczenie grzechów i zbawienie! Czekaj z utęsknieniem na Pana, tak jak i my czekamy.

Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! (Obj. 22:20)

 

Rafał Zbieć

 

Warto przeczytać:

- Śmierć, czyli co Biblia mówi o umieraniu

- Życie, czyli co Biblia mówi o zmartwychwstaniu i nieśmiertelności